جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55853
  تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 15:39
  تعداد بازدید : 747

  رئیس سندیکای وکلای عرب در گفت‌وگو با فارس:

  «اسرائیل» در دادگاه بین المللی محاکمه شود/ سفیر تل آویو از مصر اخراج گردد

  رئیس سندیکای وکلای عرب با محکوم کردن تجاوزهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه، خواستار پیگرد و بازخواست این رژیم در دادگاه بین المللی شد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، «سامح عاشور»، رئیس سندیکای وکلای عرب ضمن محکوم کردن تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه که کشته و زخمی شدن ده ها فلسطینی را درپی داشته، خواستار بیرون راندن سفیر رژیم صهیونیستی از قاهره در اعتراض به این تجاوزات شد.

  عاشور که در کنفرانسی مطبوعاتی سخن می گفت، تاکید کرد که رژیم صهیونیستی از شرایط موجود در کشورهای عربی سوء استفاده و به تجاوز وحشیانه خود اقدام کرد.

  وی با اشاره به ضرورت حمایت از قضیه فلسطینی، خواستار پیگرد و بازخواست رژیم صهیونیستی در دادگاه های بین المللی از سوی سندیکای وکلای عرب شد.

  عاشور ضمن اعلام همبستگی کامل با برادران فلسطینی و عرب تاکید کرد که «اسرائیل» موجودیتی صهیونیستی متجاوز و وحشی و کیانی نژاد پرست و تروریستی و فاشیستی است که در آن تمام نقض ها و خلاف های جامعه بین المللی گرد آمده و به واسطه آنها می خواهند سراسر منطقه را اشغال و فرزندان و زنان و سالمندان کشورهای منطقه را قتل عام کنند.

  وی در ادامه تاکیدات خود از روی گردانی اعراب و مسلمانان از یاری دادن به مقدساتشان و از جمله دفاع از غزه سخن گفت، در حالی که هر روز تجاوز جدیدی در منطقه عربی رخ می دهد و به کلیساها و مقدسات تمام ادیان توهین می شود، بدون اینکه جهان اسلام حرکتی از خود نشان دهد.

  عاشور توضیح داد که جهان عرب بر حمله به لیبی و جنگ در سوریه و فتنه انگیزی در عراق چشم می بندد و از کنار آنها می گذرد، در حالی که تمام شواهد و بمباران ها و ویرانی ها و خرابی ها تاکید می کند که دشمن در صدد نابودی منطقه است و ما در همین جا اعلام می کنیم که از قضیه فلسطینی چشم پوشی نمی کنیم و ملت فلسطین را تنها به حال خود رها نمی کنیم.

  عاشور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره تصریح کرد که ما با ملت فلسطین و تمام امت عربی متحد و هم پیمان هستیم، چون فلسطین یک شعار نیست ما هیچ گاه به سمت «اسرائیل» سوق پیدا نخواهیم کرد.

  وی افزود: فلسطین فتح یا حماس نیست، بلکه فلسطین است و برای مقابله با این کشتار بی سابقه باید با حکومت فلسطین جهت اتخاذ تدابیر لازم متحد شویم و سندیکای وکلای مصر در این ارتباط هماهنگی های لازم را با سندیکای وکلای عرب انجام خواهد داد تا از تمام امکانات و راه های موجود برای جلوگیری از ماندن سفرای رژیم صهیونیستی در قاهره و دیگر کشورهای عربی جلوگیری کنیم.

  عاشور گفت: آمریکا باید بداند که تسلیم نقشه ها و طرح های آن نمی شویم و در این راه امت اسلامی باید با یکدیگر متحد شود، چون شهیدی که به دست دشمن صهیونیستی سوزانده شد، بیانگر تصویری وحشیانه از دشمن صهیونیستی است و بابت این جنایت بهای سنگینی را پرداخت خواهند کرد.

  در همین راستا «محمد صبیح»، معاون دبیرکل امور فلسطین و سرزمین های عربی اشغالی در اتحادیه عرب نیز گفت: ما از غزه ای سخن می گوییم که محاصره آن را نابود کرد و با وجود شرایط سختی که با آن مواجه است، این تجاوز صهیونیستی علیه آن صورت گرفت. 

  صبیح تاکید کرد که «اسرائیل» با این تجاوز بار دیگر تمام توافقنامه های بین المللی را زیر پا گذاشت و همچنان به جنایات خود ادامه می دهد، جنایاتی که تنها از نازی ها سر زده و بشریت آنها را نمی شناسد.

  به همین منظور وی از تمام موسسات و احزاب و سندیکاها خواست همکاری بین خود را تقویت کنند و با تشکیل کمیته ای به همراه سازمان عربی حقوق بشر و اتحادیه عرب روند تجاوزات جاری در نوار غزه را پیگیری کند.

  در همین ارتباط «طارق ابراهیم»، عضو کمیته آزادی ها در سندیکای وکلای عرب نیز از اقدام کمیته آزادی ها جهت تماس با تمام نیروهای سیاسی برای اعلام ابزارهای حمایت از فلسطینیان نوار غزه و اتخاذ تدابیر قاطع در سطح عربی و بین المللی در قبال آنچه در غزه می گذرد، خبر داد.

  «ایهاب البلک»، عضو سندیکای وکلا نیز از برگزاری نشست کمیته آزادی ها به شکل دائم و مستمر برای بررسی بازتاب های تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه خبر داد که تاکنون منجر به کشته و زخمی شدن ده ها فلسطینی شده است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28594461
اکنون :
127