جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 185535
  تاریخ انتشار : 9 تیر 1395 15:31
  تعداد بازدید : 559

  رئیس کل دادگستری استان البرز:

  افکار عمومی اطلاع دقیقی از جزئیات خدمات دستگاه قضایی ندارند

  فاضلیان گفت: به دلیل محدودیت های قانونی امکان انعکاس همه تلاش های انجام شده در دادگستری و دستگاه های تابعه وجود ندارد و افکار عمومی اطلاع دقیقی از جزئیات این خدمات ندارند.

  به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: به دلیل محدودیت های قانونی امکان انعکاس همه تلاش های انجام شده در دادگستری و دستگاه های تابعه وجود ندارد و افکار عمومی اطلاع دقیقی از جزئیات این خدمات ندارند.

  احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز به همراه معاونان، روسای دستگاه های تابعه، روسای دادگستری و دادستان های شهرستان های استان و تعدادی از کارکنان دستگاه قضایی استان به مناسبت هفته قوه قضائیه به دیدار آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی رفتند.

  در ابتدای این دیدار رئیس کل دادگستری استان البرز هفته قوه قضائیه را فرصتی دانست که در آن تلاش و کوشش های یکساله دستگاه قضایی در قالب گزارش های مختلف به مردم و مسئولان ارائه می شود.

  وی با اشاره به محدودیت هایی که دستگاه قضایی در اطلاع رسانی دارد، گفت: به دلیل محدودیت های قانونی امکان انعکاس همه تلاش های انجام شده در دادگستری و دستگاه های تابعه وجود ندارد و افکار عمومی اطلاع دقیقی از جزئیات این خدمات ندارند.

  رئیس کل دادگستری استان یکی از موانع جدی در خدمت رسانی همکارانش به مردم را حجم زیاد ورودی ها عنوان کرد و گفت: روند رو به افزایش پرونده های ورودی با امکانات محدود، تاثیر منفی بر خدمات رسانی به مردم استان دارد به طوری که در سال گذشته بیش از 420 هزار پرونده وارد دستگاه قضایی استان شد که رقم قابل توجهی است.

  وی در ادامه با اشاره به اقداماتی که برای حفظ منابع طبیعی و اراضی ملی در استان انجام شده بر لزوم همکاری همه ارگان ها تاکید کرد و اظهار داشت: مثلا در موضوع جاده چالوس، مصوبه شورای عالی امنیت ملی، دستگاه های اجرایی را مکلف کرده تا پایان سال 95 نسبت به رفع تصرف از محدوده بستر رودخانه اقدام کنند ولی مشاهده می شود تاکنون اقدام خاصی انجام نشده است.

  فاضلیان لزوم تمرکز بر فعالیت های فرهنگی به عنوان یک عامل پیشگیرانه در دستگاه های مختلف را یک ضرورت دانست و اضافه کرد: در معاونت فرهنگی دادگستری استان البرز اقدامات مهمی در این راستا انجام شده که فعالیت های گسترده قرآنی، برگزاری کلاس های مهارت زندگی، دوره های اخلاق اسلامی و افتتاح دارالقران از جمله این تلاش ها برای ارتقای معنویت و موازین دینی در کارکنان است.

  وی در پایان ابراز امیدواری کرد که تلاش ها برای تامین مجوز جذب و استخدام کادر اداری به سرانجام برسد تا مشکل کمبود 60 درصد کادری اداری استان برطرف شود و گفت: تلاش می کنیم تا پایان سال 95 با جذب نیروهای جدید، مشکل کمبود نیروی انسانی را به حداقل برسانیم.

  در ادامه این دیدار، آیت الله حسینی همدانی با تجلیل از فعالیت هایی که دستگاه قضایی استان برای حل مشکلات زیر ساختی انجام داده ابراز امیدواری کرد حل کمبودهای کادر اداریی نیز منجر به خدمات رسانی بیشتر به مردم استان شود.

  وی با اشاره به حساسیت هایی که فعالیت در دستگاه قضایی دارد گفت: رهبر انقلاب، چارچوب فعالیت ها را در دیدارهایشان تبیین کرده اند و باید سیره ائمه همواره الگوی کارکنان و کادر قضایی باشد.





  نظر شما



  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28594461
اکنون :
120