جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 185372
  تاریخ انتشار : 6 تیر 1395 15:53
  تعداد بازدید : 809

  به مناسبت روز افشای حقوق بشر آمریکایی صورت گرفت

  انتشار کتاب وضعیت حقوق بشر در آمریکا

  معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر از تدوین و انتشار کتاب "وضعیت حقوق بشر در آمریکا در سال (2015) " به مناسبت روز افشای حقوق بشر آمریکایی خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر از تدوین و انتشار کتاب " وضعیت حقوق بشر در آمریکا در سال ( 2015)" به مناسبت روز افشای حقوق بشر آمریکایی خبر داد.

  وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در 1394/4/6 در خصوص اقدامات تروریستی آمریکا و عوامل آن علیه ملت ایران در تیرماه، اظهار داشت: ستاد حقوق بشر با هماهنگی و همکاری شورای فرهنگ عمومی، درج این مناسبت را در تقویم ملی تا تحقق آن مورد پیگیری قرار داد و اکنون در سالروز این مناسبت، اولین مجموعه مکتوب از نقض حقوق بشر در آمریکا برای اطلاع پژوهشگران و مردم منتشر شده است.

  غریب آبادی افزود: این مجموعه که توسط مرکز پایش معاونت امور بین الملل ستاد حقوق بشر تدوین و از سوی مرکز انتشارات قوه قضائیه منتشر شده است، از نقض حقوق بشر توسط آمریکا در حوزه های مختلف در سال 2015 پرده برمی دارد. تمامی محتوای این مجموعه که در دو بخش گزارشات و اخبار تنظیم شده است نیز از اسناد، گزارشات و اخبار نهادهای بین المللی حقوق بشری وسازمان ها و رسانه های عمدتا غربی گردآوری شده است.

  معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر همچنین اظهار داشت: این کتاب 130 صفحه ای با پرداختن به نقض حقوق بشردر آمریکا در چندین فصل مجزا از جمله نظام قضایی و زندان، شکنجه، خشونت، قتل، ناپدیدشدگی، تبعیض، نژادپرستی، اسلام ستیزی، نسل کشی، زنان، کودکان، کارگران و آزادی های مدنی و اجتماعی می تواند به عنوان منبعی مناسب و معتبر برای اساتید، پژوهشگران، دانشجویان و کارشناسان فعال در حوزه های مرتبط از جمله حقوق بشر، حقوق بین الملل و روابط بین الملل برای پی بردن به ماهیت واقعی آمریکا و ادعاهای دروغین آن در حوزه حقوق بشر مورد استفاده قرار گیرد.

  وی در پایان تاکید کرد که مرکز پایش ستاد حقوق بشر در راستای اهداف و وظایف خود، گزارشات، اخبار و اسناد متعددی از نقض حقوق بشر در سایر کشورهای غربی را نیز جمع آوری و تدوین نموده که در فرصت مناسب، اقدام به انتشار آنها خواهد کرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28594461
اکنون :
166